recode 3.5 - en to cs translation catalogue (67 entries)

note: Dump all characters.
en: UCS2   Mne   Description
cs: UCS2   Mne   Popis

en: No error
cs: bez chyby

en: Non canonical input
cs: Nekanonický vstup

en: Ambiguous output
cs: Dvojznačný výstup

en: Untranslatable input
cs: Nepřeložitelný vstup

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: System detected problem
cs: Systém zjistil problém

en: Misuse of recoding library
cs: Nesprávné užití knihovny recoding

en: Internal recoding bug
cs: Vnitřní chyba převodu

en: Try `%s %s' for more information.
cs: Zkus  `%s %s' pro více informací.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
cs: Free `recode' převádí soubory mezi různými znakovými sadami a kódováními.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
cs: 
    Použití:  %s [PŘEPÍNAČ]... [ [ZNAKOVÁ SADA] | POŽADAVEK  [SOUBOR]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
cs: 
    Když dlouhý přepínač ukazuje na povinný argument, tak je také povinný
    pro ekvivalentní krátný přepínač. Podobně je to také volitelné argumenty.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
cs: 
    Seznamy:
      -l, --list[=FORMÁT]        seznam jedné nebo všech známých znakových sad
      -k, --known=DVOJICE        omezená znaková sada podle známých DVOJICseznam
      -h, --header[=[LN/]JMÉNO]  zapiš tabulku JMÉNO na standartní výtup
                                 použitím LN a poté skonči
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            zobraz Copyright a podmínky pro kopírování
          --help                 zobraz tuto nápovědu a skonči
          --version              vypiš informaci o verzi a skonči

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
cs: 
    Funkční módy:
      -v, --verbose           ukaž sekvence kroků a vypisuj postup
      -q, --quiet, --silent   zabraň zprávám o nevratném převádění
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    použij přechodné soubory pro sekvenční průchod
          --sequence=memory   použij vyrovnávací pamět pro sekvenční průchod

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
cs:   -p, --sequence=pipe     použij rouru pro sekvenční průchod

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
cs:   -p, --sequence=pipe     stejné jako -i (v tomto systému)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
cs: 
    Vyladění:
      -s, --strict           použij přesné mapování, jenom při characters
      -d, --diacritics       převáděj jenom diakritiku nebo jako pro HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         přibliž IBMPC pravidla ASCII grafice
      -x, --ignore=CHARSET   ignoruj CHARSET během výběru převodní cesty

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
cs: 
    Parametr -l bez FORMÁTu nebo ZNAKOVÉ SADY vypisuje dostupná kodování.
    FORMAT je `decimal', `octal', `hexadecimal' nebo `full' (nebo jeden z `dohf').

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to `%s'.
cs: Pokud je DEFAULT_CHARSET nastaven v systémovém prostředí,
    implicitně je CHARSET do `%s'.

en: CHARSET has no default, define DEFAULT_CHARSET in the environment.
cs: ZNAKOVÉ SADA nebyla implicitní,
    definuj DEFAULT_CHARSET v systémovém prostředí.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
cs: S parametrem -k, možným před znakovou sadou se vypíše seznam daný po ZNAKOVÉ SADĚ,
    oba jsou znaky, s DVOJICEMI ve formě `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    , BEFs a AFTs jsou kódy zadané jako decimální čísla.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
cs: LN je nějaký jazyk, může být `c', `perl' nebo `po'; `c' je implicitní.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
cs: 
    POŽADAVEK je PODPOŽADAVEK[,PODPOŽADAVEK]...;
    	PODPOŽADAVEK je KÓDOVÁNÍ[..KÓDOVÁNÍ]...
    KÓDOVÁNÍ je [ZNAKOVÁ SADA][/[POVRCH]]...;
    
    POŽADAVEK často vypadá jako PŘEDTÍM..POTOM,
    kde PŘEDTÍM a POTOM jsou znakové sady. Vynechaná ZNAKOVÁ SADA je implicitně
    nejčastější znaková sada; an [/POVRCH]... znamená například pro DOS CR-LF
    ipmlicitně používané povrchy pro ZNAKOVOU SADU; jsou \n
    s prázdným jménem povrchu se myslí, že se není. Více o recode v manuálu.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
cs: 
    Když žádný z -i a -p není zadaný, předpokládej -p když není SOUBOR, tak -i.
    Každý SOUBOR je převáděn přes sebe, tím zničí orginál.  Jestliže není
    SOUBOR určen, tak to zastupuje filtr a převod je ze stdin do stdout.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
cs: 
    Chyby pište na <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Ambiguous sequence `%s'
cs: Dvojznačná sekvence `%s'

en: Unknown sequence `%s'
cs: Neznámá sekvence `%s'

en: Ambiguous language `%s'
cs: Dvojznačný jazyk `%s'

note: -1
en: Unknown language `%s'
cs: Neznámý jazyk `%s'

en: Ambiguous format `%s'
cs: Dvojznačný formát `%s'

en: Unknown format `%s'
cs: Neznámy formát `%s'

en: 
    Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
cs: 
    Vytvořil Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: Deprecated syntax, please prefer `%s'
cs: Odmítnutá syntax, upřednostněte `%s'

en: Erroneous request `%s'
cs: Chybný požadavek `%s'

en: Recoding %s...
cs: Převádím %s...

en:  done
cs:  hotovo

en:  failed: %s in %s..%s
cs:  selhalo: %s v %s..%s

en: %s failed: %s in %s..%s
cs: %s selhalo: %s v %s..%s

en: %s in %s..%s
cs: %s v %s..%s

en: Charset %s already exists and is not %s
cs: Znaková sada %s už existuje a není %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
cs: Nemohu listovat `%s', není jmen dostupných pro tuto znakovou sadu

en: Sorry, no names available for `%s'
cs: Bohužel, není jmen dostupných pro  `%s'

en: Resurfacer set more than once for `%s'
cs: Resurfacer nastaven více než jednou pro `%s'

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
cs: Unsurfacer staven více než jednou pro `%s'

en: Virtual memory exhausted
cs: Virtuální pamět přečerpána

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
cs: Kódy %3d a %3d oba převádím do %3d

en: No character recodes to %3d
cs: Znak se nepřevádí do %3d

en: Cannot invert given one-to-one table
cs: Nemohu invertovat danou tabulku jeden-na-jeden

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
cs: Následující prověřování pro `%s' do `%s'

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
cs: Dvojice č.  %d: <%3d, %3d> si odporuje s <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
cs: Nemohu složit tabulku z nastavaných známých dvojic

en: Identity recoding, not worth a table
cs: Identita převodu, nehodnotná tabulka

en: Recoding is too complex for a mere table
cs: Převod je moc obsáhlý pro pouhou tabulku

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
cs: %sPřevodní tabulka vytvořena ručně od Free `%s' %s

en: %sfor sequence %s.%s
cs: %spro sekvenci %s.%s

en: No table to print
cs: Není tabulka na tisk

en: reversible
cs: oboustranný

en: %s to %s
cs: %s na %s

en: Step initialisation failed
cs: Krok inicializace selhal

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
cs: Krok inicializace selhal (nezpracované přepínače)

en: Request: %s
cs: Požadavek: %s

en: Shrunk to: %s
cs: Srazit do: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
cs: Nerospoznané jméno povrchu `%s'

en: No way to recode from `%s' to `%s'
cs: Nemohu nikterak převést z `%s' do `%s'

en: Expecting `..' in request
cs: Očekávám  `..' v požadavku

en: Child process wait status is 0x%0.2x
cs: Podřízený proces čeká status je 0x%0.2x
